СКГО обезбедила таблете за децу основношколског узраста из рањивих група

23. март 2022.

Стална конференција градова и општина – Савез градова и општина Србије (СКГО), потписала је данас Споразум о сарадњи са Општином Медвеђа, а у оквиру НАЛАС пројекта „Јачање локалних капацитета за спровођење Агенде 2030 и принципа „Не остављајте никога иза себе“, и сарадњи са регионалним пројектом Социјална права за осетљиве групе“, а који спроводи GIZ  у име савезног министра за економску сарадњу и развој.

Испред општине Медвеђа, Споразум је потписао председник Привременог органа општине Медвеђа, Драган Кулић.

Овај споразум се односи на реализацију мера подршке локалним самоуправама у време трајања епидемије КОВИД-19, у виду обезбеђења таблета за децу основношколског узраста из рањивих друштвених група ради праћења наставе на даљину (онлине настава).

Општина Медвеђа је једна од три локалних самоуправа којима је СКГО донирао помоћ у виду таблета, тј.од укупних 136, деца са територије општине Медвеђа су добила 46 таблета, која ће им олакшати даље школовање приликом праћења наставе на даљину.

Таблети су подељени директорима основним школама који ће таблете предати деци из рањивих група.